Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /nfsmnt/hosting1_2/7/9/79aa113b-11f6-43c8-bb38-68136fd05062/vigroup.sk/sub/richtar/includes/init.php on line 158
RICHTAR - super bývanie | O projekte

O projekte

 Projekt "Richtár" vypredaný!!!

 
Projekt „ Dom Richtár“ je vhodne situovaný v blízkosti zastávky MHD, vjazd na pozemok ústi do hlavnej dopravnej tepny vo Vajnoroch, Roľníckej ulice. Táto mestská časť Bratislavy ponúka tiež rýchle napojenie na diaľnicu D1. Predpokladá sa tak atraktívne bývanie v príjemnej tichej lokalite s jednoduchým napojením na stred hlavného mesta, ako aj na výjazd z mesta.

Kvôli blízkosti zastávky MHD a situovania Zdravotného strediska, ktoré predpokladajú zvýšený pohyb ľudí, je do tejto strany situovaná jednopodlažná časť nebytového priestoru, ktorého cieľom je oddialiť rušnú časť ulice od bytov. Rovnako sa tento nebytový priestor architektonicky spája so zastávkou MHD vytvorením prekrytého priestoru pomocou konzoly v exteriéri. Takého riešenie opticky odčlení záhrady objektu s cieľom zvýšiť kvalitu užívania bytov a záhrad rodinných domov.

Správny, vyvážený a materiálovo atraktívne riešený návrh jednotlivých prvkov objektu, farebné riešenie aj počet konštrukčných a architektonických detailov zodpovedajúcich mierke prostredia a človeka, zabezpečia  pozitívne vnímanie tohto diela.

Účel objektu vychádza z nášho zámeru vytvoriť bývanie pre väčšie aj menšie mladé rodiny, či jednotlivcov, preto jedno-, dvoj- aj trojizbové byty s rôznymi výmerami, niektoré so záhradou a niektoré s balkónom, či loggiou. Celkovo je tu riešených 12 bytov, z toho 1 jednojizbový, 6 dvojizbových a 5 trojizbových. Na 1.NP sa nachádzajú 4 ateliéry a jeden nebytový priestor, ktorý je v exteriéri združený so zastávkou MHD. 

 


 

 

  Všetko pre rodinu   Dobré dopravné napojenie   Obklopený prírodou